مرگ یک زندانی سیاسی در ایران که از شصت روز پیش در اعتصاب غذا به سر می‌برد، با واکنش شدید هواداران حقوق بشر و کاربران شبکه‌های اجتماعی روبرو شد. وحید صیادی نصیری روز گذشته، پس از دو ماه اعتصاب غذا در قم درگذشت. او خواهان این بود که از زندان قم به زندان اوین و یا گوهردشت کرج منتقل شود. زندان قم یکی از بدنام‌ترین زندان‌های ایران است که شمار بالایی از زندانیان آن جنایتکاران هستند.

وحید صیادی نصیری مردادماه امسال، تنها چند ماه پس از پایان دو سال و نیم زندان، بار دیگر بازداشت شد. این بار دستگاه قضایی او را به اتهاماتی چون توهین به رهبر به چهار سال و نیم زندان محکوم کرد. وحید صیادی نصیری هوادار نظام پادشاهی بود اما در پست‌های فیسبوک خود بارها از اعدام زندانیان سیاسی با دیگر عقاید نیز انتقاد کرده بود.

شاهزاده رضا پهلوی در پیامی توییتری درباره درگذشت این زندانی سیاسی نوشت: «کابوس قربانی شدن هر روزه فرزندان پاک و دلیر ایران به دست ضحاک زمانه تنها با به زیر کشیدن فرقه تبهکار حاکم به سر خواهد رسید. به درفش کاویانی پشت‌گرم بود و آرزو داشت پرچم شیروخورشید دوباره در ایران برافراشته شود.ایران را پس می‌گیریم و آرزویش را محقق می‌کنیم.»

در پی انتشار خبر درگذشت این زندانی سیاسی، بسیاری از کاربران در شبکه‌های اجتماعی از این موضوع انتقاد کردند که به دلیل عدم وابستگی وحید به برخی گروه‌های سیاسی، هیچ یک از ارگان‌های خبری تا کنون خبری درباره او منتشر نکرده بود. کاربران ایرانی می‌گویند امشب توفانی توییتری با هشتگ انگلیسی #VahidSayyadiNasiri به راه خواهند انداخت.